Время работы: Пн-Пт с 9:00 до 16:30 мск

Блаженный Николай Кочанов, Новгородский, икона на доске 13*16,5 см

10 дн.
ИконаПП130х165мм1032
Стоимость и сроки доставки:
Купить Блаженный Николай Кочанов, Новгородский, икона на доске 13*16,5 см в интернет магазине православных товаров Соборъная лавка® - по выгодно низкой цене. Готовы выполнить на заказ Блаженный Николай Кочанов, Новгородский, икона на доске 13*16,5 см в других вариантах и различных размеров по фото, каталога Иконы.

Икона на доске. Высота - 16,5 см. Ширина - 13 см. Прямая печать по левкасу.

Дни памяти:

- Собор Новгородских святых (переходящее празднование в 3-ю Неделю по Пятидесятнице),

- 9 августа.

Здесь можно прочитать житие блаженного Николая Кочанова, Христа ради юродивого.

Тропарь блаженному Николаю Кочанову, Христа ради юродивому, Новгородскому, глас 8

Терпе́нием свои́м и му́жеством/ Христа́ ра́ди во юро́дство претвори́вся, блаже́нне Нико́лае,/ ху́дость ри́зную име́я,/ тя́гость ва́ра дневна́го поне́сл еси́/ и мра́зы зи́мныя терпе́л еси́./ И ны́не, в Вы́шних Тро́ице предстоя́,/ нам, приходя́щим с ве́рою к ра́це моще́й твои́х,/ исцеле́ние подае́ши, твое́ успе́ние че́стно сла́вящим,// и мо́лиши Христа́ Бо́га спасти́ся душа́м на́шим.

Кондак блаженному Николаю Кочанову, Христа ради юродивому, Новгородскому, глас 4

Я́ко Андре́я блаже́ннаго учени́к и насле́дник был еси́,/ того́ же стопа́м после́дуя, юро́диве Нико́лае Коча́нов,/ и па́ки от мирски́я ча́ди уничиже́ние и пха́ние прие́мля,/ о и́хже согреше́ниих Христу́ Бо́гу моля́ся./ По честне́м же твое́м успе́нии Вели́кий Но́вград и́мать мо́щи твоя́ в себе́,/ я́ко неистощи́мое сокро́вище,/ подае́ши бо исцеле́ние/ ве́рою к ра́це моще́й твои́х приходя́щим// и успе́ние твое́ че́стно сла́вящим.

Иконы на доске
Без рамки