Икона Божией Матери Защитница сирых и брошенных, на доске 13*16,5

Купить Икона Божией Матери Защитница сирых и брошенных, на доске 13*16,5 в интернет магазине Соборъная лавка - по выгодной цене. Готовы выполнить на заказ "Икона Божией Матери Защитница сирых и брошенных, на доске 13*16,5" в других вариантах и различных размеров.

Икона на доске. Высота - 16,5 см. Ширина - 13 см. Прямая печать по левкасу.

Икона написана в Греции, в месяцеслов Русской Православной Церкви не включена.

Икона Богородицы "Защитница сирых и брошенных сирот и оставленных без попечения чад Предстательница" была написана в Греции и не празднуется в Русской Православной Церкви.

Молитва

Господи Боже наш! Спаси, сохрани и помилуй младенцев, имже послужити нас грешных сподобил еси.

Просвети их светом благодати Твоея, да знают Тя, истиннаго Бога и Отца нашего Небеснаго и да славят Тя вкупе со Единородным Твоим Сыном и Пресвятым Духом.

Настави их в любви и вере, утеши плачущия, вразуми неразумныя, исцели болящия, укрепи немощствующия, некрещеныя святаго Крещения сподоби.

Аще и что злая сотвориша по наущению бесовскому и людскому, не вмени им, но уврачуй души их.

Даждь им поприще жизни сея достойно прейти, посли им ангелы Твоя хранители; посли им наставники добрыя.

Огради их от всякаго зла и соблазнов века сего. Украси их целомудрием и благочестием и научи творити волю Твою.

Помяни, Господи, и родители их: усопшим даруй прощение грехов и упокоение, живых помилуй и на путь спасения направи.

Даруй нам любити младенцы сия, якоже Ты Сам возлюбил еси их.

Даруй нам терпение, разум и сердце милующее.

Господи! Ты еси Отец сирых, Защитник убогих и всякаго блага Податель.

Мы же вси чада Твоя есмы. Помози нам, вси бо милости от тебе и спасения чаем.

Не отврати лица Твоего от нас и помилуй нас молитвами Пречистыя Владычицы Нашея Богородицы и всех святых.
Аминь.

• Иконы Пресвятой Богородицы